سنگ شکن ضربه ای (کوبیت)

سنگ شکن ضربه ای (کوبیت)

سنگ شکن هاي کوبيت با استفاده از نيروي ضربه مواد معدني را خردايش مي کند و مي تواند به عنوان سنگ شکن هاي اوليه ، ثانويه و ثالثيه مورد استفاده قرار گيرد.

معرفی  سنگ شکن ضربه ای (کوبیت) (qubit crusher)
دستگاه سنگ شکن ضربه ای (کوبیت) یکی از دستگاه های خردایش معدنی به شمار می رود که در بیشتر معادن و کارخانه های فرآوری معدنی جز اولین تجهیزات خطوط فرآوری به شمار می آید. این سیستم ها به اسم دستگاه سنگ شکن ضربه ای(کوبیت) نیز شناخته می شود. سنگ شکن ضربه ای(کوبیت) جهت کار خردایش از طریق دوران های روتور طراحی شده است و به عنوان سنگ شکن اولیه و ثانویه در کارخانه های فرآوری مورد استفاده است. از انواع ساخته شده این سنگ شکن ضربه ای(کوبیت) می توان به نوع جک دار و معمولی آن اشاره کرد که در هر دو نوع آن بدنه قابلیت باز شدن و جمع شدن مجدد را دارد. از دیگر امکانات سنگ شکن ضربه ای(کوبیت) می توان به امکان تعویض قطعات و ارتقا سنگ شکن ضربه ای (کوبیت) و پیچ های تنظیم دهانه بار خروجی جهت کنترل سایز بندی مواد خروجی اشاره کرد.
سنگ شکن ضربه ای (کوبیت) بیشتر جهت خردایش مواد خام معدنی دارای سختی بالا استفاده می شود زیرا خردایش این مواد به نیرو و تیغه های مستحکم تری نیاز دارد که در دیگر دستگاه های سنگ شکن این امکان وجود ندارد. و یکی از تجهیزات معمول خطوط کارگاه های شن و ماسه به حساب می آید. این سنگ شکن ضربه ای(کوبیت)به علت اینرسی بالای روتور نیاز به مقدار نیروی محرک کمتری دارد و قطعات و تجهیزات داخلی آن به وفور وجود دارد و نگرانی از بابت تعویض قطعات و یافتن آن وجود ندارد.

مزایای سنگ شکن ضربه ای(کوبیت):
قدرت خردکنندگی بالا
تولید مصالح چندوجهی مناسب جهت آسفالت و بتن
تعمیر و نگهداری آسان
قابل ریگلاژ بودن چکشهای ضربه ای(کوبیت)
قابل ریگلاژ بودن سندانهای ضربه ای(کوبیت)
دسترسی آسان به قطعات یدکی
دستگاه های سنگ شکن ضربه ای(کوبیت) از یک روتور تشکیل یافته است که دارای 2 تا 6 ردیف پره چکش می باشد که با سرعت بالا دوران می نماید نقش پره چکشی در آن پرتاب کردن قطعات بار ورودی که سنگ و مواد اولیه معدنی است به اطراف جدار داخل سنگ شکن ضربه ای(کوبیت) می باشد. در داخل و بر روی جدار داخلی سنگ شکن ضربه ای(کوبیت) تعدادی سپر آجدار از آلیاژ های ضد سایش نصب گردیده که نقش یک مانع را بازی می کنند و قطعات و مواد خام ورودی در اثر برخورد با آن ها شکسته و خرد می شود. مقدار سرعت حرکت پره ها از15 تا 50 متر در ثانیه تغییر می کند. 
لازم بذکر است تمامی چکشهای دستگاههای سنگ شکن ضربه ای(کوبیت) شرکت ممتاز سنگ شکن از نوع PICI  مي باشد و سندانها همگی از فولاد منگنز است.
از انواع سنگ شکن ضربه ای (کوبیت) تولیدی در شرکت ممتاز سنگ شکن به محصولات زیر میتوان اشاره کرد.
سنگ شکن ضربه ای (کوبیت) HS 7
سنگ شکن ضربه ای (کوبیت) HS 10
سنگ شکن ضربه ای (کوبیت) HS 14
سنگ شکن ضربه ای (کوبیت) پارکر 104
سنگ شکن ضربه ای (کوبیت) 100
سنگ شکن ضربه ای (کوبیت) 120
سنگ شکن ضربه ای (کوبیت) 180
سنگ شکن ضربه ای (کوبیت) 240

از دیگر انواع سنگ شکن معدنی می‌توان به سنگ شکن فکی، راک اند راک، کوبیت، چکشی، سنگ شکن سوپریور و انواع هیدروکن اشاره کرد.


ساعت و تاریخ : 10:41- 1401/4/8


تعداد بازدید : 131